Hakkımda

 Okuma – yazma serüvenim  herkes gibi başlamadı benim ..Yazmaya   dair hafızamı yokladığımda karşıma çıkan ilk siluet şudur   :

“Ablamaların okul kitaplarını gizlice aşırıyorum ve alfabeyi bilmediğimi bile bile kitaplarda geçen kelimelerin harflerini taklit ederek, buldugum bir kâğıda şeklen benzetmeye çalışıyorum. ”

Ortaya ne çıkıyordu bilmiyorum ama ilk okuduğum kelimeleri çok iyi hatırlıyorum .

O zamanların mutfaktaki rakipsiz sıvı pamuk yağı “Çukobirlik” ve Kati yağı “Evet” idi…

Sanıyorum yazma girişimlerim sonuç vermişti. Ve harfleri biraraya getirip okumaya başlamıştım.

İşte, o gün bugündür yazmak benim için hep ilk sıralarda yer aldı. Ben de yazmayı seven herkes gibi , bilgisayarımda onlarca karalama yazı biriktirdim. Ama insan yazmayı sevince bir süre sonra karalamalarla yetinmek istemiyor. İşte bu mevzûdan mütevellid bloğumdayım ve yazıyorum.

Benim icin yazmak okumaktan önce gelmiştir her zaman .İlk yazma serüvenimde anlattığım gibi,okumadan önce “Yazdim ” ben !

Bu öncelik tanımım , tamamen yazma özgünlüğünüzü muhafaza etmek anlamındadır.

Çünkü okuyan  insan , aynı  zamanda yazıyorsa  ;bazen  özgünlügünden uzaklaşır. Eger doğru okuma yapamıyorsa kendine has bir yazma tarzi da oluşturamaz.

Ama bunun yanında  her hafta bir kitap bitirecek kadar da cok okurum …

Fakat benim okuma sebebim yazabilmek icin degil;

yazmak   için  okumuyorum  ben …Kendimce  belirlediğim bir okuma yöntemi ile çokça okuyorum…

Site sloganı  ve blog yazılarımdan anlaşılacağı üzre Öğretmenim ve  Afyon Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu , Selçuk Üniversitesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı Fars Dili ve Edebiyatı ( Yüksek şeref derecesi 1.’lik  ), son olarak da Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Alanlar Eğitimi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği gibi alanlarda egitim aldim.

Hâl-i  hazırda Üstün Yetenekli çocukların eğitim aldığı Devlete bağlı Bilim Ve Sanat Merkezinde Edebiyat Danışmanlığı yapmaktayım.

Evliyim ve ikisi doktor ,biri evimizin küçük meleği olan 3 güzel kızın annesiyim.Benim için yazmak, Yaşadığımız dünyaya kendi kalemimizle bir Güneş resmi cizmektir ” hayatın bize düşen gölgesinde .”